fbpx

Ota yhteyttä

Sijoitu Jämsään!

Oletpa sitten harkitsemassa yrityksesi toimintojen siirtämistä Jämsään, tulossa paikkakunnalle työn perässä tai suunnittelet muuttamista Jämsään. Kaikissa näissä valintatilanteissa haluamme olla avuksi ja kertoa kuinka asiat Jämsässä sujuu.

Tule yrittämään luonnonläheiseen Jämsään, jossa yrittäminen ja sujuva arki on mahdollista yhdistää. Jämsän sijainti eteläisen Suomen keskeisellä tarjoaa hyvän sijoittumispaikan yrityksellesi. Jämsästä on hyvät liikenneyhteydet niin kumipyörillä kuin raiteita pitkin.

Jämsässä löytyy hyvin töitä erityisesti hoiva-alalla sekä metalliteollisuuden parissa. Matkailuala on myös vahva työllistäjä.

Jämsässä asumiskustannukset ovat Keski-Suomen edullisimpia. Kaikki tarvittavat palvelut ovat nopeasti saavutettavissa ja harrastusmahdollisuudet ovat monipuoliset. Jämsässä arki on hyvällä tavalla yksinkertaista.

Jämsän kaupungin elinvoimatoimijat auttavat:

  • Kehittämissuunnitelman laadinnassa
  • Toimitilan tai tontin etsinnässä
  • Paikkakuntaan ja alueisiin tutustumisessa
  • Osaavan työvoiman etsimisessä
  • Työvoiman koulutusratkaisuissa
  • Alihankkijoiden ja kumppanuuksien etsinnässä
  • Rahoitusratkaisuissa
  • Verkostoitumisessa

Jätä yhteydenottopyyntö

  • Haluaisin lisää tietoa:

Palveluksessanne

Yritys- ja sijoittumispalvelut, Jämsän kaupunki

Autamme yrityksesi sijoittumisessa paikkakunnalle

Jani Viitasaari

Yritysvelho / yrityspalvelupäällikkö

jani.viitasaari@jamsa.fi

p. 040 618 3832

sijoittumispalvelut

Marko Leppänen

yrityspalvelupäällikkö

marko.leppanen@jamsa.fi

p. 040 747 7719

investoinnit ja kehittäminen

 

Joonas Nurminen

yrityspalvelupäällikkö

joonas.nurminen@jamsa.fi

p. 040 778 9512

perustamisneuvonta ja omistajanvaihdokset

Anna-Liisa Juurinen

elinvoimajohtaja

anna-liisa.juurinen@jamsa.fi

p. 040 747 7736

Ulla Haggrén

toimitusjohtaja, Jämsek Oy

ulla.haggren@jamsek.fi

p. 040 526 1393

Töihin ja asumaan Jämsään -perehdyttäjä

Jos mielessäsi on työpaikka tai asunto Jämsästä, ota yhteyttä!

Petteri Koskinen

projektipäällikkö/Osaava Jämsä

petteri.koskinen@jamsa.fi

p. 040 184 2276

Tonttipalvelut, Jämsän kaupunki

Meiltä voit kysyä lisätietoa vapaista tonteista ja tehdä varaukset

Heli Anttila

maankäyttöinsinööri

heli.anttila@jamsa.fi

p. 040 752 1901

Rainer Nyholm

maankäyttöinsinööri

rainer.nyholm@jamsa.fi

p. 040 838 0122

Kiinteistöpalvelut, Jämsän Yrityskiinteistöt Oy

Autamme tilaratkaisuissa ja toimitilan etsinnässä

Jussi Aalto

toimitusjohtaja

jussi.aalto@jamsa.fi

p. 040 483 6444

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons